Hoztuk az első meccset az elődöntőben

A másik ágon a bajnokságban eddig az összes mérkőzését megnyerő UVSE ezúttal is győztesen hagyta el a medencét: az utóbbi időben egyre markánsabban pólózó FTC az első negyedben még partiban volt a bajnokkal, a folytatásban azonban beindult a henger. Keszthelyi Rita vezérletével felettébb hatékonynak bizonyult Benczur Márton csapatának a támadójátéka – a második negyedben négy, a harmadikban hét gólban mutatkozott meg mindez. A záró negyedben Parkes Rebecca akciógólja után már tíz volt közte (15-5), végül 17-8 lett a vége. Béres Gergely együttese a második meccsen április 17-én, szerdán fogadja majd a Népligetben a jövő héten az oroszországi Kirishiben LEN-kupa négyes döntőt vívó riválisát.

UVSE-Hunguest Hotels–FTC-Telekom 17-8 (2-1, 4-1, 7-3, 4-4)