Nem sikerült a bravúr

Kép: Varga Jennifer

Nagyot küzdött egymással az UVSE és a Szentes is: a lilák a biztos bentmaradást szerették volna kiharcolni, míg a Kurca-partiaknak az alsóház megnyerése volt a cél. A kemény küzdelemből alaposan kivette a részét a két hálóőr, hiszen Bisztritsányi Dávid 67, kollégája, Meixner Marcell pedig 72 %-os hatékonysággal őrizte kapuját. Az első nyolc perc végén megosztozkodtak a gólokon a csapatok (2-2), a második negyedben átvette a vezetést az UVSE (3-2), majd a harmadik felvonás végére kiegyenlített a Szentes (3-3), vagyis a negyedik negyedre maradt a döntés. Az izgalmakat növelve felváltva potyogtak a találatok, Vigvári Vendel akciógóljával újra a hazaiaknál volt az előny, melyre Pellei KristófBaksa Benedek villanására pedig Chrysopathis Chrysovalantis válaszolt (5-5). Két perccel a lefújás előtt Benedek Tibor ifjú tanítványai eldönthették volna a mérkőzés és a három pont sorsát, Aranyi Máté ötméterest harcolt ki, ám Konarik Ákos lövését védte Meixner Marcell. A kimaradt büntetőt pedig megbosszulta a Szentes, aki Hegedűs Bence találatával 6-5-re megnyerte a találkozót, vele együtt pedig a középszakaszt.

UVSE-Hunguest Hotels-Metalcom-Szentes 5-6 (2-2, 1-0, 0-1, 2-3)
Gólszerzők: Vigvári 3, Korbács, Baksa, ill. Pellei K. 3, Hegedűs B., Vörös, Chrysopathis

Forrás: mvlsz.hu