Nincs más hátra, mint előre

UVSE- Pécs 4-11

UVSE: Aggod Péter, Miskolczi Milán, Széles Mátyás, Sallay Attila, Bárd Ádám, Kiss Réka, Kern Szabolcs, Szalay Bálint, Bárd András, Budai István, Drávucz Máté, Medve András, Szikra Benjámin, Jámbor Csaba

Elkezdődött a felső ház a legkisebbjeink számára, amely első ránézésre nagy fejlődési lehetőség nekünk.
Bár mindenkinek kevés ideje volt felkészülni az első fordulóra, bennünket még betegségek is sújtottak és a mérkőzésen sem tudtunk kiállni a legerősebb keretünkkel. Természetesen nem ezen múlt a találkozó, az ellenfél egyszerűen jobb volt. A Pécsieknél volt három olyan játékos, aki minden téren (fizikális, szellemi) előrébb jár nálunk, ami ebben a korosztályban még döntő szerepet játszik. Ugyanakkor sokkal szorosabb mérkőzést is játszhattunk volna. Rengeteg elkerülhető gólt kaptunk. Rögtön a ráúszásból ellengettük az ellenfelet magunk mellett 0-1, azonnal középkezdésből eladtuk a labdát 0-2, lefordultak a félpályán álló emberünkről 0-3. Ezek a figyelmetlenségek túl nagy hátrányt kovácsoltak számunkra.  A rövid ámokfutás után kb. 10-15 percig uraltuk a mérkőzést és zárkóztunk fel gyönyörű két góllal. Másfél percel a második negyed vége előtt újra visszatért a mélypont, ráadásul a félpályást lövésben is alul maradtunk, majd ismét a labdára úszásból kaptunk egyet. Ez megpecsételte hitünket és a mérkőzést is. Legalább 5 teljesen elkerülhető gólt számláltam, ami itt már nem fér bele. A mai mérkőzés ellenére nagyon várom a következő fordulót és bízom a folyamatos felzárkózásban az élcsapatokhoz.