Dupla fordulóval folytatódott a bajnokság

Ábel Zoltán :

Rég játszottunk mérkőzést ezért kíváncsian vártam, hogy a sok edzés után milyen formát mutat a csapat. A bajnokság "dupla" fordulóval folytatódott és ezen a két mérkőzésen el is dőlt, hogy mely csapatok folytatják a közép és a felső házban. Az első összecsapás a Pécs ellen volt. Az első periódusban két elkerülhető center akció gólt kaptunk, de a második negyedre sikerült rendezi a sorokat és elléptünk 6-2 -re. A harmadik negyedben szintén kaptunk két elkerülhető büntetőt, de elöl továbbra is lendületesen játszott a csapat. A végén már csak gólkülönbség volt a kérdés a lényegi kérdések már előbb eldőltek.

A vasárnapi halasztott játéknapon az Eger gárdájával mérkőztünk meg, ahol hellyelközzel tudtuk folytatni a szombati produkciót. Soós Ádám egyre jobb teljesítményt nyújt a kapunkban és Róka Bálintnak is több biztató produkciója is volt, ha edzésen is keményen oda teszik magukat mindketten a korosztály meghatározó kapusai lehetnek. Jámbor Csaba szombaton, Szabó Ákos vasárnap hátán vitte a csapatot elöl és hátul is kimagaslót nyújtottak. Pintér Noah és Dobricza Benedek ahhoz képest hogy egy évvel fiatalabbak fontos gólokat szereztek és egyre érettebb,okosabb játékot nyújtanak. Gilly Kristóf nagy szívvel küzdött mindkét nap, Szalay Zétény több büntetőt is kiharcolt. Magyar Péter és Tőzsér Nándor is egyre biztatóbb játékot mutat. A szombati és vasárnapi mérkőzéseken is igazi csapatmunkát mutatott be a társaság, úgyhogy jár a dicséret mindenkinek! Hajrá Lilák!

UVSE-Pécs 15-8 (2-2, 4-0, 5-3, 4-3)

Gól szerzők: Jámbor 8, Szabó-Dobricza 2-2, Gilly-Pintér-Szalay.

Eger-UVSE 7-12 (0-4, 3-3, 2-4, 2-1)

Gól szerzők: Szabó 5, Jámbor 4, Gilly 2, Dobricza 1.