Szárnyalunk, 4 mérkőzés 4 győzelem - most a Honvéd ellen

Fantasztikusan kezdett az UVSE a Kőér utcában: a 4-1-es első negyed jelezte, a Vasas után újabb nagy skalpot akar begyűjteni. A házigazda igyekezett felzárkózni, ám Vincze Balázs együttese a folytatásban is markánsan pólózott, tartotta előnyét. Ekler Bendegúz révén a záró negyedben 6-6-ra aztán egyenlített a Honvéd, ám a vendég alakulat ekkor sem tört meg, a mezőny legeredményesebb játékosa, Bencz Rolf (négy gól) révén hamar visszavette a vezetést, sőt Belényesei Dávid találatával már 6-8 állt a táblán. A fiatal csapat nem is engedte már a kezéből ki a győzelmet, így négy meccsből négy győzelemmel vezeti az elmaradt találkozók miatt persze kesze-kusza tabellát!

Budapesti Honvéd–UVSE-Hunguest Hotels 8-9 (1-4, 2-1, 2-1, 3-3)
Gólszerzők:
 Ekler 2, Simon, Chilkó, Decker Á., Illés, Hosnyánszky, Kevi, ill. Bencz 4, Vigvári Vince 3, Kardos, Belényesi

Vincze Balázs:

"Nagyon büszke vagyok. Sokkal nagyobb tétű győzelemnek tartom ezt, mint az előző hetit. Csikócspattal érkeztünk a Honvédhoz képest, mégis voltunk annyira pofátlanok, hogy megfordult a fejünkben az is, hogy akár győzhetünk is."

Forrás: waterpolo.hu